tel. 0606 347 221, e-mail: biuro@rp-tech.pl, www: http://www.rp-tech.pl, 44-100 Gliwice, ul. Konarskiego 18C

O Firmie

Firma    RP-Tech powstała w 2008 roku, powstała i działa w ramach Parku Naukowo Technologicznego "TECHNOPARK GLIWICE", siedziba firmy znajduje się w Gliwicach przy ulicy Konarskiego 18C.

Podstawowy zakres działalności obejmuje usługi wydruku modeli 3D na podstawie dokumentacji 3DCAD w formacie .stl. Modele wykonywane są z tworzyw sztucznych metodami Szybkiego Prototypowania (Rapid Prototyping) w technologii FDM (ang. Fused Deposition Modeling). Ponadto, działalność firmy obejmuje doradztwo i prezentacje z zakresu Szybkiego Prototypowania.  

Zajmujemy się również doradztwem technicznym w dziedzinach projektowania,  metrologii  i obróbki skrawaniem:

- wykonywanie dokumentacji konstrukcyjnej 2D i 3D,

- doradztwo w zakresie doboru narzędzi i parametrów skrawania,

- projektowanie i konstrukcja maszyn i urządzeń technicznych,

- obliczenia wytrzymałościowe i weryfikacja konstrukcji metodami MES,

- pomiary na maszynie pomiarowej.

 Zobacz nasz profil na Facebooku

Najnowsze realizacje

Technologia FDM

FDM to technologia, która została opatentowana przez Stratasys pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. FDM to jedyna technologia druku 3D wykorzystująca produkcyjne termoplasty, które gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną, termiczną czy chemiczną.

Technologia PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

 

Szybkie prototypowanie

Metoda szybkiego wykonywania prototypów to produkcja pojedynczych egzemplarzy rzeczy, w celu ich testowania, badania lub dalszego rozwijania.

Czym jest druk 3D

Drukowanie 3D lub inaczej wytwarzanie przyrostowe to proces budowania trójwymiarowych części bezpośrednio na podstawie modeli komputerowych. Obiekt, który ma zostać stworzony, dzielony jest w specjalnym oprogramowaniu na poziome warstwy o bardzo małej wysokości. Po rozpoczęciu pracy drukarki nakładają na siebie kolejne warstwy modelu, aż do zakończenia pracy.

   Odwiedź nasz profil na Facebooku