tel. 0606 347 221, e-mail: biuro@rp-tech.pl, www: http://www.rp-tech.pl, 44-100 Gliwice, ul. Konarskiego 18C

Doradztwo techniczne

Jako specjaliści w zakresie prototypowania i drukowania 3D nie tylko realizujemy zlecenia Klientów na podstawie dokumentacji projektowej, ale również pomagamy stworzyć ją od początku do końca. Oferujemy wszystkim z Państwa w pełni profesjonalne działania, dzięki którym uzyskacie efekt zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Nasza działalność to nie tylko produkcja, ale również doradztwo techniczne na szeroką skalę. Odpowiemy Państwu na wszelkie pytania związane z produkcją w technologii FDM i dobierzemy optymalne rozwiązanie, a także poradzimy w kwestii projektowania i budowy maszyn czy obróbki skrawaniem dowolnych elementów. Specjalizujemy się w tworzeniu modeli na potrzeby przemysłu (maszyny, narzędzia, detale), architektury (wizualizacje domów czy osiedli), a nawet medycyny (protetyka czy chirurgia kostna), dzięki czemu zapewniamy fachowość na każdym etapie realizacji.

Bardzo często doradztwo techniczne jest niezbędne, aby proces produkcji przebiegł sprawniej, a jego efekt był odpowiedni. Dlatego też zachęcamy do kontaktu.

Najnowsze realizacje

Technologia FDM

FDM to technologia, która została opatentowana przez Stratasys pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. FDM to jedyna technologia druku 3D wykorzystująca produkcyjne termoplasty, które gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną, termiczną czy chemiczną.

Technologia PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

 

Szybkie prototypowanie

Metoda szybkiego wykonywania prototypów to produkcja pojedynczych egzemplarzy rzeczy, w celu ich testowania, badania lub dalszego rozwijania.

Czym jest druk 3D

Drukowanie 3D lub inaczej wytwarzanie przyrostowe to proces budowania trójwymiarowych części bezpośrednio na podstawie modeli komputerowych. Obiekt, który ma zostać stworzony, dzielony jest w specjalnym oprogramowaniu na poziome warstwy o bardzo małej wysokości. Po rozpoczęciu pracy drukarki nakładają na siebie kolejne warstwy modelu, aż do zakończenia pracy.

   Odwiedź nasz profil na Facebooku