tel. 0606 347 221, e-mail: biuro@rp-tech.pl, www: http://www.rp-tech.pl, 44-100 Gliwice, ul. Konarskiego 18C

Drukowanie 3D

Wykorzystując wysokiej jakości ABS (tworzywo termoplastyczne) w 7 kolorach, świadczymy usługi drukowania 3D. Do wykonywanie przestrzennych modeli o różnym stopniu skomplikowania stosujemy również inne materiały, takie jak PC, PC-ABS, ABS-i czy PC-ISO.

Dysponujemy drukarką o dużej przestrzeni roboczej (406x355x406 mm), dzięki czemu wykonujemy wydruki o sporych gabarytach. Bardzo duże możliwości produkcyjne uzyskaliśmy również dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, które ze względu na łatwość klejenia, można udoskonalać również poza przestrzenią roboczą drukarki. Do precyzyjnego odwzorowania wydruków 3D wykorzystujemy technologię FDM, a doskonały efekt końcowy uzyskujemy dzięki warstwowemu nakładaniu uplastycznionego tworzywa bazowego i podporowego.

Drukowanie 3D pozwala nam na powtarzalne wytłaczanie elementów i osiąganie wysokiej jakości w krótkim czasie. Powstałe modele są lekkie, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także podatne na późniejszą obróbkę. Modele można malować w celu uzyskania pożądanego efektu.

Najnowsze realizacje

Technologia FDM

FDM to technologia, która została opatentowana przez Stratasys pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. FDM to jedyna technologia druku 3D wykorzystująca produkcyjne termoplasty, które gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną, termiczną czy chemiczną.

Technologia PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

 

Szybkie prototypowanie

Metoda szybkiego wykonywania prototypów to produkcja pojedynczych egzemplarzy rzeczy, w celu ich testowania, badania lub dalszego rozwijania.

Czym jest druk 3D

Drukowanie 3D lub inaczej wytwarzanie przyrostowe to proces budowania trójwymiarowych części bezpośrednio na podstawie modeli komputerowych. Obiekt, który ma zostać stworzony, dzielony jest w specjalnym oprogramowaniu na poziome warstwy o bardzo małej wysokości. Po rozpoczęciu pracy drukarki nakładają na siebie kolejne warstwy modelu, aż do zakończenia pracy.

   Odwiedź nasz profil na Facebooku