tel. 0606 347 221, e-mail: biuro@rp-tech.pl, www: http://www.rp-tech.pl, 44-100 Gliwice, ul. Konarskiego 18C

Prototypowanie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w drukowaniu 3D i projektowaniu – prototypowaniu, a do realizowania zleceń Klientów wykorzystujemy nowoczesne urządzenia. Dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć trójwymiarowe modele obiektów z największą precyzją i zawsze w wysokiej jakości.

Świadczymy usługi z zakresu Rapid Prototyping, a więc szybkiego projektowania i prototypowania, a także drukowania 3D. Dysponujemy nowoczesną maszyną Vantage SE marki Stratasys, za pomocą której możemy wykonywać wydruki zróżnicowanych modeli z tworzywa sztucznego. Wykorzystujemy technikę wytłoczonego osadzania materiału FDM (ang. Fused Deposition Modeling), dzięki której uzyskujemy rozwiązania funkcjonalne i w pełni odpowiadające dostarczonej dokumentacji. Jesteśmy w stanie realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia.

Projektowanie i prototypowanie oferowane przez RP-TECH kierowane jest zarówno do dużych koncernów, jak i niewielkich firm. Wykorzystujemy sprawdzone metody produkcji, uzyskujemy bardzo złożone modele i możemy korzystać z różnych

Najnowsze realizacje

Technologia FDM

FDM to technologia, która została opatentowana przez Stratasys pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. FDM to jedyna technologia druku 3D wykorzystująca produkcyjne termoplasty, które gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną, termiczną czy chemiczną.

Technologia PolyJet

Proces drukowania w PolyJet jest bardzo podobny do klasycznego drukowania tuszem, tyle że zamiast nakładania kropli na papier, drukarka nakłada krople fotopolimeru na stół roboczy i utwardza go światłem UV.

 

Szybkie prototypowanie

Metoda szybkiego wykonywania prototypów to produkcja pojedynczych egzemplarzy rzeczy, w celu ich testowania, badania lub dalszego rozwijania.

Czym jest druk 3D

Drukowanie 3D lub inaczej wytwarzanie przyrostowe to proces budowania trójwymiarowych części bezpośrednio na podstawie modeli komputerowych. Obiekt, który ma zostać stworzony, dzielony jest w specjalnym oprogramowaniu na poziome warstwy o bardzo małej wysokości. Po rozpoczęciu pracy drukarki nakładają na siebie kolejne warstwy modelu, aż do zakończenia pracy.

   Odwiedź nasz profil na Facebooku